Jdi na obsah Jdi na menu
 


DRUHY KŘEČKŮ

25. 7. 2011

Velice známí je křeček Syrský. Křeček Syrský je mazlivý "lenoch" který se dá ve věčině případech snadno chytnout do ruky. Je to takový kamarád "do kapsy" Má rád piškoty a rád spí v domečku. Popřípadě pro malého Syrského křečka stačí půlka kokosového ořechu s vyříznutým vchodem. Milý společník pro děti i dospělé.

Křeček Džungarský

Džungarák je proslulý křeček, kterého snad měli všichni chovatlé křečka. Křeček Džungarský je velká osobnost, ale dá se lehce získat. V jeho jídelníčku by nemělo chybět: Jablko, mrkev, piškot, salátková okurka a nějaký ten pamlsek, který zle běžně koupit ve Zverimexu popř. Klas.

Křeček Roborovský

Nejmenší křeček na světě. To snad mluví za vše ne? Mláďata jsou VELMI plachá a rychlá. Titul který si křeček získal "nejmenší" by se mohlo změnit i na "nejrychlejší" Ano velmi špatně se dají chytit, ale když se Vám to jendou podaří, bude se Vám to dařit každý den. Tento hlodavec je velmi aktivní, ale nebojte se. Když se na něj budete koukat, schová se před Vámi. Takže např. nebude teď běhat v kole. Na jeho zabavení stačí kolo na běhání. Kdyby ste si ale mysleli že to m málo, přidejte mu tam čistou ruličku od záchodového papíru. Jídelníček má stejný jako Džungarák. UPOZORNĚNÍ s tímto křečkem musíte být VELMI trpělivý.

Křeček Campbellův

Snášejí se v párech i ve dvojicích, trojicích, čtveřicích... Samička se Samečkem jsou k sobě mazliví. Pokud je velká klec sameček pomáhá samičce při porodu, rodí 4-6 mláďat 3-4 ročně. Má rád piškoty a občas kouše.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář